Aktualności Kontakt o nas OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE piecza zastępcza "BĄDŹ NADZIEJĄ NA MIŁ♥️ŚĆ!" ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ! KAMPANIA SPOŁECZNA 2020/2021 Poradnictwo Psychologiczno-Pedagogiczne interwencja kryzysowa Pomoc społeczna Konkursy Ważne numery kontaktowe Wersja kontrastowa

Wsparcie osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu sochaczewskiego podczas pandemii covid -19.

16-06-2021 10:30

Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” realizuje projekt pt ”WSPARCIE OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI Z TERENU POWIATU SOCHACZEWSKIEGO PODCZAS PANDEMII COVID -19” dofinansowany ze środków Powiatu Sochaczewskiego.

Podczas pandemii COVID-19 wiele miejsc zostało zamkniętych, a działalność wielu miejsc została zawieszona – m.in. Środowiskowego Domu Samopomocy bądź Warsztatu Terapii Zajęciowej, w których z terapii bądź zajęć korzystają osoby z niepełnosprawnościami.

Stowarzyszenie planuje objąć pomocą 40 dorosłych osób z orzeczonym umiarkowanym bądź znacznym stopniem niepełnosprawności, którzy wezmą udział w 8 rodzajach zajęć z podziałem na maksymalną ilość osób podczas jednostkowych zajęć – 5 osób. Stowarzyszenie planuje zagospodarować wolny czas dla w/w osób oraz pokazać im w jaki sposób mogą spędzać swój wolny czas w domu. Przewidziane są zajęcia muzyczne, fotograficzne, florystyczne, ogrodnicze, filmowe, cukiernicze, biblioterapii oraz ergoterapii, które będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.

Ponadto na każdych zajęciach będą zwiększać wiedzę i świadomość o wirusie COVID-19 oraz pokazywać jakie zachowania ochronią siebie i innych przed zakażeniem.

Rekrutacja uczestników projektu będzie otwarta, zastrzegając, że maksymalna ilość osób biorących udział w projekcie wynosi 40. W zajęciach mogą brać udział osoby z niepełnosprawnością posiadające ważne orzeczenie.

Zajęcia będą odbywać się w okresie lipiec – wrzesień 2021.

Wszystkie chętne osoby prosimy o zgłaszanie się do oddziału Stowarzyszenia w Sochaczewie – ul Chodakowska 10 do końca czerwca 2021. Pierwsze zajęcia są przewidziane na 5 lipiec 2021r.

Wszelkich informacji udzielają Piotr Pętlak – 604-268-879 – piotrpetlak@gmail.com lub Marta Czerwińska-Golonka – 46 863-26-39, mczerwinska@wsparciespoleczne.pl

19586 odwiedzin