Aktualności Kontakt o nas OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE piecza zastępcza "BĄDŹ NADZIEJĄ NA MIŁ♥️ŚĆ!" ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ! KAMPANIA SPOŁECZNA 2020/2021 Poradnictwo Psychologiczno-Pedagogiczne interwencja kryzysowa "Senior w centrum"❗️❗️❗️ - Kampania społeczna na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych Pomoc społeczna Konkursy Ważne numery kontaktowe BIP Standardy Ochrony Małoletnich Wersja kontrastowa

Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego i Dnia Dziecka

05-06-2024 13:18

03 czerwca 2024r. w Stodole Nad Bzurą wspólnie z Rodzinami Zastępczymi, Placówkami Opiekuńczo-Wychowawczymi Antares i Atria, Stowarzyszeniem "Stacja Dom", Klubem Wolontariuszy przy CUS Sochaczew, Starostwem Powiatowym w Sochaczewie oraz zaproszonymi gośćmi: Starostą Sochaczewskim - Jolantą Gonta, Wicestarostą - Anną Pawłowską, Wiceburmistrzem - Kamilą Gołaszewską Kotlarz oraz Dyrektorem Wydziału Promocji, Kultury i Zdrowia Starostwa Powiatowego – Marcinem Odolczykiem, świętowaliśmy DZIEŃ RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO oraz DZIEŃ DZIECKA.
Mimo wielu obaw pogoda nas nie zawiodła i dopisała idealnie!
Tuż po krótkim wstępie Pani Katarzyny Kajak – Dyrektor PCPR w Sochaczewie i życzeniach Pani Starosty skierowanych do przybyłych gości, wszystkich uczestników poczęstowano, ufundowanym przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, fantastycznym tortem przygotowanym specjalnie na tę okazję przez Cukiernię Jeznach.
Rodzicom zastępczym oraz wychowawcom z placówek opiekuńczo-wychowawczych wręczono podziękowania oraz upominki ufundowane przez Firmę Fanex sp. z o.o.
Jak co roku na dzieci czekało mnóstwo super atrakcji, a główną z nich była gra terenowa. Zadaniem drużyn było wykonanie 10 różnych zadań m.in., rozwiązanie krzyżówki, odszyfrowanie hasła, pokonanie toru przeszkód czy skoki przez linę. Na uczestników zabawy czekały super nagrody, sponsorowane przez firmę FANEX Sp. z o.o. oraz PCPR w Sochaczewie.
Oczywiście nie mogło zabraknąć dmuchańców - ulubionej rozrywki młodszej części naszych uczestników. Były również tatuaże, balony i warkoczyki, o które zadbali niezawodni wolontariusze z Klubu Wolontariusza przy CUS Sochaczew.
Na wielbicieli słodkości czekały wata cukrowa i popcorn od Koła Gospodyń Wiejskich „Szymanowianki ” w Szymanowie oraz lody ciasta i owoce przygotowane przez członków Stowarzyszenia Stacja DOM. Oprócz słodkości można było posilić się smakołykami prosto z grilla, a na ochłodę Pani Anna Gogół zaserwowała nam wyśmienitą lemoniadę.
A to wszystko by się nie udało gdyby nie nasi współorganizatorzy, sponsorzy oraz fantastyczni wolontariusze z Klubu Wolontariuszy przy CUS Sochaczew pod czujnym okiem Piotra Pętlaka oraz Artur i Monika wolontariusze PCPR i Stowarzyszenia „Stacja DOM”.
Bardzo wszystkim DZIĘKUJEMY za pomoc, za ogromne serducho i wspólnie spędzony czas. To był naprawdę wspaniały dzień!
Drodzy rodzice zastępczy, wychowawcy, dzieci i młodzieży DZIĘKUJEMY Wam za wspólną zabawę. Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my.

ZOBACZ GALERIE