starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności Kontakt o nas OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE piecza zastępcza "BĄDŹ NADZIEJĄ NA MIŁ♥️ŚĆ!" ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ! KAMPANIA SPOŁECZNA 2020/2021 Poradnictwo Psychologiczno-Pedagogiczne interwencja kryzysowa "Senior w centrum"❗️❗️❗️ - Kampania społeczna na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych Pomoc społeczna Konkursy Ważne numery kontaktowe BIP Standardy Ochrony Małoletnich Wersja kontrastowa

Konkurs Literacki "Człowiek piękny - portret człowieka XXI w."

A A A

 

 

 

Wraz z Biblioteką Pedagogiczną w Sochaczewie zapraszamy dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z powiatu sochaczewskiego do udziału w

 

V Powiatowym Konkursie Literackim

pod Patronatem Honorowym Starosty Sochaczewskiego Jolanty Gonta

”Człowiek piękny – portret człowieka XXI w."

W tym roku jako główny cel postawiliśmy sobie promowanie właściwych postaw, wierzymy, że w naszym otoczeniu nie brakuje ludzi godnych naśladowania, wystarczy się rozejrzeć wokół siebie aby znaleźć wewnętrznie piękne osoby, które mogą stać się autorytetem dla wielu młodych ludzi. Naszym celem jest również rozwijanie i propagowanie inicjatyw i działań sprzyjających przeciwdziałaniu przemocy, zarówno fizycznej jak i słownej oraz przeciwdziałanie izolacji  w szczególności osób z różnego rodzaju niepełnosprawnością.

Do udziału w konkursie zachęcamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu sochaczewskiego. Zależy nam, aby uczestnicy konkursu skupili się na osobie ze swojego otoczenia, osobie pięknej wewnętrznie, pełnej pasji dla której takie wartości jak empatia, dobro, wrażliwość, odpowiedzialność, pomoc innym, prawda są wyznacznikiem człowieczeństwa. Osobie, która świadomie odrzuca przemoc, hejt, kłamstwo, dyskryminację i używki, która jest uważna na drugiego człowieka bez oceniania, krytykowania i odrzucania inności, dla której prawda, miłość i szacunek to nie tylko puste słowa.

Forma jest dowolna, może to być opowiadanie, wiersz, list, kartka z pamiętnika itp.

Na wykonanie zadania konkursowego czekamy do 31 października 2021 roku. Finał konkursu przewidziany jest na listopad 2021 r.

Atrakcyjne nagrody zostaną przyznane  w 3 kategoriach:

  • szkoły podstawowe klasy I-III
  • szkoły podstawowe klasy IV – VIII
  • szkoły ponadpodstawowe

Zapraszamy do udziału w konkursie, liczymy na odważne pomysły i nieograniczoną wyobraźnię. 

 

Regulamin konkursu literackiego "Człowiek piękny - portret człowieka XXI w."

Karta zgłoszeniowa konkursu literackiego "Człowiek piękny - portret człowieka XXI w."

Plakat konkurs literacki "Człowiek piękny - portret człowieka XXI w."

 

link do audycji 

Radio Sochaczew - konkurs literacki "Człowiek piękny-portret człowieka XXI wieku"

 

44080 odwiedzin
powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew