PCPR w Sochaczewie otrzymało dofinansowanie z Programu Celowego „Lokalnie z CPK – 2025”

komunikat o otrzymanym dofinansowaniu z CPK

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie z dumą informuje, że otrzymało dofinansowanie w łącznej kwocie 40 000 zł od Centralnego Portu Komunikacyjnego. Projekt jest realizowany w ramach Programu Społeczno-Gospodarczego „Lokalnie z CPK". Środki te pozwolą na realizację dwóch ważnych projektów na rzecz rodzinnej pieczy zastępczej oraz społeczności lokalnej.

Projekt 1: „Razem lepiej – komunikacja, zdrowie, relacje”

Pierwszy z dofinansowanych projektów koncentruje się na integracji, edukacji i wzmacnianiu kompetencji osób zaangażowanych w rodzinną pieczę zastępczą na Obszarze Otoczenia CPK. Program skierowany jest do rodzin zastępczych oraz pracowników PCPR w Sochaczewie.

W ramach projektu zaplanowano: Szkolenie z komunikacji „Skuteczna komunikacja w relacjach – rodzina i instytucje” oraz Wykład i warsztaty o zdrowym odżywianiu

Projekt 2: „Rodzina to magia”

Drugi dofinansowany projekt zakłada organizację wyjątkowego Dnia Otwartego promującego rodzicielstwo zastępcze, zakończonego Balem Noworocznym o charakterze integracyjno-edukacyjnym.

To ważne wsparcie dla lokalnej społeczności

Otrzymane dofinansowanie umożliwi realizację działań, które wzmacniają rodziny zastępcze, budują ich kompetencje oraz integrują środowisko pieczy zastępczej z instytucjami wsparcia.

PCPR w Sochaczewie dziękuje spółce Centralny Port Komunikacyjny za zaufanie i realny wkład w rozwój działań na rzecz rodzin i dzieci w powiecie sochaczewskim.

Zobacz również

Zobacz więcej