Aktywny Rodzic - wsparcia dla rodziców dzieci do lat 3

24-09-2024 09:05

1 października rusza program AKTYWNY RODZIC dotyczący wsparcia dla rodziców dzieci do lat 3. Jego celem jest ułatwienie rodzicom i opiekunom pogodzenia zadań związanych z rodzicielstwem i aktywnością zawodową.
Z programu Aktywny Rodzic można otrzymać następujące świadczenia:
• świadczenie aktywni rodzice w pracy – nowe,
• świadczenie aktywnie w żłobku – zastępuje dofinansowanie do żłobka,
• świadczenie aktywnie w domu – zastępuje rodzinny kapitał opiekuńczy.
Więcej informacji na temat programu Aktywny Rodzic znajdziecie się na stronie internetowej: zus.pl/aktywnyrodzic , pod nr telefonu 22 560 16 00 (Centrum Kontaktu Klientów ZUS) lub bezpośrednio w placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.