starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

Aktualności Kontakt o nas OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE piecza zastępcza "BĄDŹ NADZIEJĄ NA MIŁ♥️ŚĆ!" ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ! KAMPANIA SPOŁECZNA 2020/2021 Poradnictwo Psychologiczno-Pedagogiczne interwencja kryzysowa "Senior w centrum"❗️❗️❗️ - Kampania społeczna na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec osób starszych Pomoc społeczna Konkursy Ważne numery kontaktowe BIP Wersja kontrastowa

Warsztaty "Bagaż na życie"

A A A

Warsztaty "Bagaż na życie"

 

Serdecznie zapraszamy na cykl warsztatów dla rodziców.

Nie ma znaczenia w jakim wieku masz dziecko, czy to zbuntowany trzylatek czy protestujący nastolatek. Nawet jeśli dopiero planujesz dziecko te warsztaty są dla Ciebie.

Przede wszystkim dlatego, że będziemy skupiać naszą uwagę na rodzicu, a nie na dziecku i jego złym zachowaniu. To Ty rodzicu będziesz dla nas najważniejszy.

Nie ważne czy jesteś rodzicem zastępczym czy biologicznym, nie ważne jakie więzi łączą Ciebie z dzieckiem. Warsztaty pomogą Ci zobaczyć Twoje mocne strony, pomogą przyjrzeć się Twoim przekonaniom na temat rodziny, rodzicielstwa i miejsca dziecka w rodzinie.

Zaczniemy od genogramu, czyli historii Twojej rodziny. To trochę drzewo genealogiczne, ale nie do końca. Sporządzając go zobaczysz jakie relacje panują między Tobą i Twoimi krewnymi, z czego one wynikają, jak w Twojej rodzinie traktuje się dzieci, dziadków, osoby, które w jakiś sposób odstają od innych. Jakie przekazy i informacje docierają do każdej z tych osób. Jak rodzina przygotowuje dzieci do dorosłości. Co słyszałeś na temat ról w rodzinie, na temat kobiecości i męskości. Czy w Twojej rodzinie były tematy tabu i z czego wynikały.

W kolejnych spotkaniach będziemy przyglądać się Twoim doświadczeniom z dzieciństwa, z czasów nastoletnich oraz zobaczysz siebie dziś. Będziesz mógł odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcesz coś zmienić? Czy Twoja postawa w pełni Cię satysfakcjonuje, czy Twoje relacje z rodziną i z dziećmi są takie o jakich marzyłeś, czy jest coś co Ci doskwiera i chcesz to zmienić? Czy ta zmiana może wpłynąć (i w jaki sposób?) na zachowanie Twojego dziecka? Zobaczysz jakim jesteś typem rodzica, jak, gdzie i kiedy najczęściej dochodzi do nieporozumień w twojej rodzinie? Sprawdzisz jaki Ty masz na to wpływ, czy chcesz i możesz to zmienić. Przyjrzysz się swoim oczekiwaniom odnośnie funkcjonowania pozostałych członków Twojej rodziny, a przy okazji odnajdziesz swoje wewnętrzne dziecko.Zapowiada się niezwykle ciekawa podróż w głąb siebie.

Obiecujemy, że będzie poważnie, ale będzie też czas na śmiech, zabawę i odreagowanie codzienności. Każda sesja będzie składała się z mini wykładów, ćwiczeń, burzy mózgów itp.

Mamy nadzieję, że grupa będzie dla Ciebie siłą i pomocą, a relacje tutaj nawiązane okażą się długodystansowym wsparciem.

Ilość miejsc jest ograniczona, wiąże się to z pandemią ale także z troską o osobiste poczucie bezpieczeństwa każdego z uczestników.

Przewidujemy maksymalnie 15-osobową grupę, jeśli będzie więcej chętnych stworzymy dwie, lub kilka grup równoległych.

Zapisy pod nr tel 46 86418 63.

Startujemy 13 maja 2021 r. o godz. 16.00

Poniżej garść informacji o prowadzących:

  • Ewa Kajetaniak – pedagog i Mediator, od dwunastu lat pracuje jako interwent kryzysowy. Absolwentka Studium Pomocy Psychologicznej dla Par w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie. Edukator Programu Wzmacniania Rodziny opartego na Teorii Psychologii Indywidualnej A. Adlera. Prywatnie matka dwojga dorosłych już ludzi, kochająca muzykę, dobrą książkę, film i długie spacery z psem.
  • Martyna Wojciechowska - psycholog, terapeuta, Trener programu PRIDE Rodzinna Piecza Zastępcza. Absolwentka I stopnia szkolenia terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz szkolenia zaawansowanego Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach akredytowanego przez PSTTSR. Uczestniczyła w kursie Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach w pracy z dzieckiem i rodziną. Prywatnie miłośniczka podróży, thrillerów psychologicznych, słońca i jazdy na rowerze.

 

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w warsztatach.

 

O naszych warsztatach możecie również posłuchać, poniżej link do audycji podczas której nasze specjalistki osobiście zapraszają wszystkich rodziców do wzięcia udziału w naszych spotkaniach.

https://www.radiosochaczew.pl/wiadomosci/26217,pcpr-sochaczew-organizuje-warsztaty-bagaz-na-zycie

https://www.radiosochaczew.pl/wiadomosci/26269,bagaz-na-zycie-zapraszamy-do-udzialu-rodzicow

46811 odwiedzin
powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew powiat sochaczew